ÖZEL KILINÇ AĞIZ & DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ ERZURUM Doç. Dr. Adnan KILINÇ & Dr. Dt. Zekiye KILINÇ

+90 542 502 40 25

7/24 Acil Hattı

Merkez Ofis

Muratpaşa Mah. İsmetpaşa Cad. Celal Emeç Apt. No.21.Kat.2 Erzurum

All-On-4 Dental İmplantlar | ÖZEL KILINÇ AĞIZ & DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ ERZURUM Doç. Dr. Adnan KILINÇ & Dr. Dt. Zekiye KILINÇ
All-On-4 Dental İmplantlar

All-On-4 Dental İmplantlar

All-on-4 Dental implantlar, çene başına yalnızca dört diş implantı kullanarak diş çenesinin yerini alan bir teknolojidir. Bu diş implantları, yapay dişlerin protezini tutmak için stratejik olarak yerleştirilir.


Prosedür aynı zamanda All-on-4  diş implantlarınızı bir günde alabilmeniz nedeniyle “bir günlük gülümseme” gibi isimlerle de geçmektedir.


All-On-4 Dental İmplantlar Nedir?

All-On-4 Dental İmplantlar, geleneksel protezlerden oluşan ve 4 diş implantı üzerine yerleştirilen protez üniteleridir. Ağzın estetik görünümünü iyileştiren ve diş fonksiyonlarını eski haline getiren onarıcı bir tedavidir.


All On 4 Dental İmplantların Faydaları

1- Uygun Maliyetli

All On 4 Dental İmplantları, tam bir çene dişinin yerini alır, sadece 4 diş implantı kullanır. Geleneksel yöntemlerle tam bir çene restorasyonu için yaklaşık 8 ila 10 diş implantına ihtiyacınız olabilir. Bu sizin için önemli ölçüde maliyet tasarrufu sağlar.


2-Kemik Grefti Olmaması

Tipik olarak dişleri kaybettikten sonra çene kemiğiniz kemik yoğunluğunu kaybeder ve zayıflar. Bu, diş hekiminizin implantı hemen yerleştiremeyeceği anlamına gelir. Bu yüzden çene kemiğinize biraz güç katmak için kemik grefti tercih etmelisiniz. Bu cerrahi prosedür, vücudun herhangi bir bölgesinden kemik dokusunun alınarak çene kemiğine aktarılmasını içerir. İşlem 3 ila 4 aylık bir iyileşme gerektirir.


Uzun bir zaman dilimi. All On-4 dental implantlar, arka implantların benzersiz eğimli yerleşimine sahip olarak bu süreci atlar.


Yatay olarak giden son iki implant yerine 30 ° açıyla yerleştirilirler. Bu, çene kemiğinin bir kemik grefti gerekmeden implanta dayanmasını sağlar.


3- Daha Kısa Tedavi Süresi

Tipik olarak, tüm implant yerleştirme prosedürü ve ardından protezlerin yerleştirilmesi tek bir oturuşta yapılır.


4- Doğal Görünümlü Sonuçlar

Takma dişlerden farklı olarak, all-on-4 diş implantları kancaya ve dayanıklı stabiliteye sahiptir. Doğal görünüm ve hissiyat sağlar.


All On-4 Dental İmplant Prosedürü

All On-4 Dental İmplant, diş hekiminizin çene kemiğinizi ortaya çıkarmak için diş etlerinizi deldiği küçük bir ameliyatı içerir. Ardından implantların yerleştirilmesi gerekir. Çenenin her iki tarafına 30 ° ‘lik bir açıyla iki diş implantı yerleştirilir Ve iki implant ön tarafa yakın olacak ve dikey olarak yerleştirilir.


All On-4 Dental İmplantı yerleştirdikten sonra doktorunuz derhal geçici protezlerinizi takacaktır. Bir süre sonra implantlarınız iyileştiğinde diş hekiminiz kalıcı protezlerinizi yerleştirecektir.


All On 4 Dental İmplantlar Ne Kadar Dayanır?

Takma dişler sadece 5 yıl dayanma eğilimindeyken, All On-4 Dental İmplantı 15 yıla kadar dayanır. Bunun nedeni, geleneksel protezlerin aksine, All On-4 Dental İmplantının köke sabitlenmesidir. Bu, kemik dokusunu kaybetmemenizi ve dolayısıyla yapay çenenizin zamanla gevşememesini sağlar.


Tabii ki, yerleştirdikten sonra iyi bir bakımla all-on-4’ünüz için 15 yıllık bir ömür sağlayabilirsiniz. Diş fırçalamak ve diş ipi kullanmak ağız sağlığınız için bir gerekliliktir. Ve aynı şekilde, all-on-4 implantlarınızın uygulanabilirliğini korumak için de gereklidir.

WhatsApp Support
WhatsApp Destek
Bize Mesaj Gönderin