ÖZEL KILINÇ AĞIZ & DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ ERZURUM Doç. Dr. Adnan KILINÇ & Dr. Dt. Zekiye KILINÇ

+90 542 502 40 25

7/24 Acil Hattı

Merkez Ofis

Muratpaşa Mah. İsmetpaşa Cad. Celal Emeç Apt. No.21.Kat.2 Erzurum

Aynı Gün Tedavi İmkanı | ÖZEL KILINÇ AĞIZ & DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ ERZURUM Doç. Dr. Adnan KILINÇ & Dr. Dt. Zekiye KILINÇ
Aynı Gün Tedavi İmkanı

Aynı Gün Tedavi İmkanı

Kılınç Dental Klinik’ de diş hekimliğinde anında gülümsemeyi mümkün kılan en son teknolojileri kullanıyoruz. Özellikle çok uzun zaman önce aynı gün tedavi fikri pek de mümkün değildi. Ancak alandaki büyük gelişmeler sayesinde, gülüş düzeltmeleri tesis içinde hemen gerçekleşebilir hale geldi. Ayrıca, aynı günde tamamlanan tedavi işlemleri hızlı olmasına rağmen kaliteden ödün verilmeden gerçekleştirilir.

 

Aslında, süreç dijitalleştirildiği ve kişiselleştirildiği için bu yüksek teknolojilerin performansı son derece hassastır. Ayrıca çok dayanıklı ve doğal görünümlü malzemelerden diş üniteleri inşa ederler. Doğal dişlerin doğal ışık geçirgenliğini taklit edecek şekilde diş yapılarını şekillendirerek yüksek bir özgünlük puanı elde ederler.

 

Aynı Gün Tedavi İşlemleri

1- Hollywood Gülüşü

Hollywood gülüşünüzü şimdi elde edebilirsiniz. CAD / CAM sistemi, ağzınızdan en doğru izlenimleri alır. Geleneksel olarak diş hekimleri bu amaç için kalıplar kullanırdı ve Hollywood Gülümsemenizi hazırlamak biraz zaman aldı çünkü kalıbın şirket dışı bir laboratuvardan geçmesi gerekiyordu.

 

Ama şimdi CAD / CAM sistemi, ağzınızdan bir kamera kullanarak doğru ölçüleri alıyor. Daha sonra bu izlenimleri, dayanıklı sonuçlar için seramik kullanarak Hollywood Gülümsemenizi oluşturan bir 3D yazıcıya gönderiyor.

 

2- Diş İmplantları

Geçmişte, diş implantları uzun ve ayrıntılı bir süreçti. Yerleştirilmeleri 8 aya kadar sürebiliyordu.

 

Ancak Kılınç Dental Klinik’ de ve modern teknolojik gelişmelerin yardımıyla siz de bir günde diş implantları yaptırabilirsiniz. Kılınç Dental Klinik, diş hekimlerimiz, acil diş implantı tedavisini seçmenize izin vermeden önce tüm sağlığınızı ve ağzınızı değerlendirmesi gerekir.

 

Ancak CAD / CAM sisteminin yardımıyla, prosedür için doğru iseniz, implantlarınızı hemen almak mümkündür. Aynı şekilde, CAD / CAM sistemi yalnızca seramik kuronlarla çalışır. Dolayısıyla, farklı bir malzeme seçerseniz gecikme olacaktır. Bunun nedeni, diş kuronlarınızın tesis dışındaki bir laboratuvarda yapılmasıdır.

 

Kökü ve abutmenti hemen yerleştirebiliriz ve son yerleştirmeden önce diş kuronlarınızın hazır olması için 3 hafta beklemeniz gerekmektedir.

 

3- Diş Kuronları

Diş kuronları, yalnızca seramik kuronları tercih ediyorsanız CAD / CAM sistemini kullanarak gerçekleştirilen giriş ve çıkış prosedürüdür. Diğer malzemeler bir günlük kuronlar için uygun olmayabilir. Örneğin, metal kuronları tercih ediyorsanız, geleneksel işleme tabi tutulursunuz. Diş hekiminiz bir kalıp kullanarak ağzınızın ölçülerini alır ve bu ölçümleri saha dışındaki bir laboratuvara gönderir.

 

WhatsApp Support
WhatsApp Destek
Bize Mesaj Gönderin