ÖZEL KILINÇ AĞIZ & DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ ERZURUM Doç. Dr. Adnan KILINÇ & Dr. Dt. Zekiye KILINÇ

+90 542 502 40 25

7/24 Acil Hattı

Merkez Ofis

Muratpaşa Mah. İsmetpaşa Cad. Celal Emeç Apt. No.21.Kat.2 Erzurum

Diş implantları | ÖZEL KILINÇ AĞIZ & DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ ERZURUM Doç. Dr. Adnan KILINÇ & Dr. Dt. Zekiye KILINÇ
Diş implantları

Diş implantları

Dental implantlar, farklı diş problemleri için farklı şekillerde gelen çok yönlü bir tedavidir. Tek bir ünite olarak gelen geleneksel dental implantların yanında başka seçenekler ve tiplerde de implantlarımız mevcuttur.


Bazıları çenenin tamamını değiştirmek için yalnızca 4 implant kullanır. Ancak, bir dizi dişi değiştirmek için diş köprüleri ve implantları kullanan birden fazla diş replasmanı da vardır. Ayrıca hemen yerleştirilebilen implantlar da mevcuttur. Görüldüğü üzere diş implantları geniş bir alandır.


Köklü diş kuronları gibi diğer diş tedavilerinden farklıdırlar. Dental implantların herhangi bir tedavinin çene kemiğinde sağlam bir yer edinmesini sağlamak ve kan dolaşımını uyarmak için bir kökü vardır. Bu özellik, onları benzersiz avantajlarla öne çıkarır.


Dental İmplantların Faydaları

Diş implantlarının türü ne olursa olsun her zaman bir kökü vardır. Ve bu kök sadece sağlamlık için değil, ağız sağlığınız için de gereklidir. İşte diş implantlarının etkileyebileceği bazı ağız sağlığı yönleri.


1- Kemik Kaybını Önler

Diş implantları çene kemiği etrafındaki dolaşımı teşvik eder ve bu da bölgedeki dokuyu güçlendirir. Ve sonuç olarak bölgedeki kemiğin yıpranmasını engeller.


2- Dişlerin Yerinden Çıkmasını Engeller

Bir dişinizi kaybettiğinizde, onun yerini doldurmalısınız. Bunun nedeni, bir süre sonra komşu dişlerin boşluğu kapatmak için göç etmeye başlayacak olmasıdır. Böylece, zamanla doğal hizalanmanız estetik sorunlara neden olacak şekilde değişecektir.


Diş İmplantları Ne Kadar Dayanır?

Dental implantların türü ne olursa olsun gerçekten uzun ömürlüdür. İşlem titanyum kökü kullandığından aşınmaz veya kaybolmaz. Aslında diş implantlarında tedavinin bir kısmı çene kemiğini implantlarla kaynaştırmaktır. Yani, başka bir deyişle, kök, yaşam boyu dayanak noktası veren Gabon’un bir parçası haline gelir. Ancak diş implantlarıyla birlikte kullandığınız kuron veya takma dişler içinse bu bir bakım meselesidir. Ortalama olarak diş implantları 15 yıldan fazla bozulmadan kalabilir.


Diş İmplantı Çeşitleri

Tek diş implantlar

All-on-4 dental implantlar

Acil implantlar

Çoklu diş değişimi

WhatsApp Support
WhatsApp Destek
Bize Mesaj Gönderin