ÖZEL KILINÇ AĞIZ & DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ ERZURUM Doç. Dr. Adnan KILINÇ & Dr. Dt. Zekiye KILINÇ

+90 542 502 40 25

7/24 Acil Hattı

Merkez Ofis

Muratpaşa Mah. İsmetpaşa Cad. Celal Emeç Apt. No.21.Kat.2 Erzurum

Çene Cerrahisi | ÖZEL KILINÇ AĞIZ & DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ ERZURUM Doç. Dr. Adnan KILINÇ & Dr. Dt. Zekiye KILINÇ
Çene Cerrahisi

Çene Cerrahisi

Çene düzeltme ameliyatı, çene bozukluklarını gideren bir işlemdir. İşlemler çene kemiğini fiziksel olarak hareket ettirir. Ve bazı durumlarda dengeli oranlar elde etmek için kemik dokusunun eklenmesini veya çıkarılmasını içerir.

 

Prosedür oldukça karmaşıktır ve çenenizin yeniden konumlandırılmasını planlamak için profesyonel diş hekimlerinden oluşan bir ekip içerir. Kılınç Dental Klinik ‘de çeşitli uzmanlardan oluşan ekibimiz en iyi sonuç için prosedürü planlar.

 

Çene Cerrahisinin Faydaları

Konuşma sorunlarını iyileştirir.

Çiğnemeyi geliştirir.

Yüz oranlarını düzeltir.

Nefes almayı iyileştirir.

Uyku apnesini hafifletir.

Çene Cerrahisi Prosedürü

Çene cerrahisi, dikkatli ve detaylı bir hazırlık gerektirir. Bu nedenle diş hekiminizin öncelikle bir muayene seansı yapması gerekmektedir. Bu süre zarfında diş hekiminiz, çenenizin yapısını tam olarak değerlendirmek için röntgen çekecektir.

 

Kılınç Dental Klinik olarak diş hekimlerimiz sizin için gerçekçi 3 boyutlu modeller oluşturmak için en yeni dijital teknolojileri uygulamaktadır. Bu modeller ameliyatınızın nasıl gerçekleşeceğini gösteriyor. Diğer dijital programlar ise çene ameliyatının yüzünüzü nasıl etkileyeceğini düşünmenize yardımcı olacaktır.

 

Bu adım bizim için çok önemli ve Kılınç Dental Klinik olarak sizi sürecin her adımına dahil etmeyi seviyoruz.

 

Ameliyat sırasında doktorunuz ağız içinden ameliyat yapacağı için izler sizin için sorun olmayacaktır. Çene kemiğinde doğru hareketleri oluşturduktan sonra doktorunuz çeneyi vidalarla sabitler. Üst ve alt çene için prosedür ameliyat sırasında ayrı ayrı gerçekleşir.

 

Çene Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Çene düzensizlikleri olan herkes çene ameliyatı için uygundur. Bir çenenin diğerinin üzerine çıkması, aşırı kapanması veya alttan kapanması. İster genetik ister bir kazadan kaynaklansın işlem için uygulanabilirdir.

 

Ancak önceden ortodonti denemiş olmanız çok önemlidir. Çoğu çene yanlış hizalanması vakası, geleneksel diş telleri ile düzeltilebilir.

 

Düzeltici çene ameliyatı sadece ortodonti denediğinizde ve sorununuz devam ettiğinde bir seçenektir.

 

Çene Cerrahisi Sonuçları

Sonuçlar anında alınır ancak iyileşme biraz zaman alır. Görünüşünüzün nasıl değiştiğini fark edeceksiniz. Özellikle yüzünüzün alt kısmının ve orantılarınızın dengeli olduğunu göreceksiniz.

 

Daha önce yaşadığınız herhangi bir sorun ve zorluk hafifleyecektir. Tipik olarak, başlangıçta iyileşme yaklaşık 6 hafta sürer. Ancak nihai sonuçlar yaklaşık 12 haftadır.

 

Daha iyi sonuçlar için 6 ay sonra ortodonti tedavisine başlayacaksınız. Bu, görünümünüzü mükemmele ulaştıracaktır.

 

WhatsApp Support
WhatsApp Destek
Bize Mesaj Gönderin