ÖZEL KILINÇ AĞIZ & DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ ERZURUM Doç. Dr. Adnan KILINÇ & Dr. Dt. Zekiye KILINÇ

+90 542 502 40 25

7/24 Acil Hattı

Merkez Ofis

Muratpaşa Mah. İsmetpaşa Cad. Celal Emeç Apt. No.21.Kat.2 Erzurum

Sıkça Sorulan Sorular | ÖZEL KILINÇ AĞIZ & DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ ERZURUM Doç. Dr. Adnan KILINÇ & Dr. Dt. Zekiye KILINÇ


Çekilen Dişin Yerine İmplant Ne Zaman Yapılır ?

Sağlıklı bir çene yapısı ve kemik dokusu olan hastalarda çekimden hemen sonra implant tedavisinin uygulanmasında bir sakınca yoktur. Hatta hekim ve hasta açısından da diş çekiminden sonra tedaviyi uygulamak daha kolay bir işlemdir. Çünkü dişin kökünden ayrılmasıyla boş kalan diş kökü kemik dokusu kaybetmeye başlar.


Diş fırçalarken diş eti kanaması neden olur ?

Diş eti kanamaları dişlerin çok sert fırçalanması, diş ipinin çok sert kullanılması veya protezlerin yanlış kullanımı sebepleriyle meydana gelebilir. Bu ve bunun gibi günlük sorunların yanı sıra diş eti kanaması periodontitis, lösemi, vitamin eksikliği ve trombosit eksikliği gibi hastalıkları da işaret edebilir.


Diş Beyazlatma Dişe Zarar Verir mi?

Diş hekimi kontrolünde doğru prosedürle uygulanan beyazlatma işleminin dişlere herhangi bir zararı yoktur. Diş beyazlatma dişlerde herhangi bir yapısal değişikliğe veya kalıcı hasara neden olmaz. Diş hekimi tarafından uygulanan diş beyazlatma prosedürü en çok tercih edilen estetik diş tedavisi çözümlerindendir.


İmplant tedavisi kimlere uygulanabilir ?

İmplant tedavisi 18 yaş üzeri, çene ve yüz gelişimini tamamlamış bireylere uygulanır. Tedaviden önce çene yapısının implanta uygun olup olmadığı çekilen röntgenlerle tespit edilir. Şeker hastalarında tedaviden önce hastalığın düzene girmiş olması gerekir


İmplant tedavisi hangi durumlarda yapılır ?

İmplantlar; dişlerini çeşitli nedenlerle kaybetmiş olan hastalarda uygulanabilir. Dişlerin eksik olduğu durumlarda çene kemiğinde erime meydana gelebilir. Implant hem erimenin önlenmesi hem de eksik dişin yerine doğala en yakın olan dişin yerleştirilmesi için kullanılır.


Zirkonyum Diş Sağlıklı mı ?

Oldukça sağlıklı olan zirkonyum diş kaplaması metal destekli porselenlere göre daha sağlıklıdır. Ağız içinde herhangi bir olumsuz durum oluşturmaması da onun avantajlarından birisidir. 


Lamine diş yapımı ne kadar sürer ?

0,3-0,7 mm lik minimal bir aşındırma ile istenilen görünüş sağlanır. İşlem süresi ortalama 7-10 gün sürer. Sağlam, renkleri bozulmayan ve dayanıklı malzemelerden üretilirler. Dişlerinizin doğal yapısı bozulmadan istediğiniz estetik özelliklere (renk, şekil v.b) sahip olması porselen lamina ile yapılabilmektedir.


Hamilelikte Diş Tedavisi Yapılır Mı ?

Gebelikte diş tedavisi, kanal tedavisi, hatta anestezi altında bile diş çekimleri yapılabilir. Tedavi sırasında kullanılan lokal anesteziklerin (uyuşturucuların) bebeğe hiç zararı yoktur. Antibiyotik tedavisi gerekiyorsa diş doktorunuz kadın doğum uzmanı ile görüşerek bebeğe zarar vermeyecek antibiyotik verebilir.


Diş iltihabı hamileyken çocuğa zarar verir mi?

Diş eti hastalıkları arasında en sık görülen, 'kronik periodontitis' denilen ve gram negatif bakterilerinin yaptığı enfeksiyon tedavi edilmediği zaman erken doğum ve düşük kilolu doğuma neden olabiliyor. Antibiyotikle tedavi edilen diş eti iltihabı anne karnındaki bebeğe zarar vermiyor.


WhatsApp Support
WhatsApp Destek
Bize Mesaj Gönderin