ÖZEL KILINÇ AĞIZ & DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ ERZURUM Doç. Dr. Adnan KILINÇ & Dr. Dt. Zekiye KILINÇ

+90 542 502 40 25

7/24 Acil Hattı

Merkez Ofis

Muratpaşa Mah. İsmetpaşa Cad. Celal Emeç Apt. No.21.Kat.2 Erzurum

Diş Eti Estetiği | ÖZEL KILINÇ AĞIZ & DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ ERZURUM Doç. Dr. Adnan KILINÇ & Dr. Dt. Zekiye KILINÇ
Diş Eti Estetiği

Diş Eti Estetiği

Diş eti estetiği, gülüşüzü güzelleştirmek için diş etini tedavi ederek görünümünü iyileştirmeye odaklanan bir diş hekimliği alanıdır.

Kılınç Dental Klinik 'de diş eti estetiği tedavimize Gülüş Tasarımını da dahil ediyoruz. Bu, gülüşünüzdeki en küçük detaylar üzerinde çalışmamız için CAD/CAM teknolojilerini kullanmamızı sağlar. Bu, tedaviye başlamadan önce olası tedavi sonucunuzu size son derece doğru bir şekilde göstermemizi sağlayacaktır.


Diş Eti Estetiği Tedavisi

Kılınç Dental Klinik olarak, gülümsemenizi incelemek ve gülümsemenizi mükemmel kılan faktörleri anlamak konusunda uzmanız. Diş etleri, genel gülüş görünümünüz üzerinde dişler kadar etkili bir role sahiptir. Çünkü göz alıcı bir gülümsemenin sırrı dişler ve diş etleri arasındaki dengedir.

Kılınç Dental Klinik 'de diş eti estetiği, diş etlerini mükemmellik oranlarına ulaştırmaya odaklanmıştır. Tedavilerimiz aşağıdaki sorunları hedef alır:


1- Diş Eti Çekilmesi

Diş eti çekilmesi, diş etlerinin normal sınırın ötesine çekilerek diş yapısını daha fazla ortaya çıkardığı bir durumdur. Bu durum insanları çeşitli nedenlerle etkiler.

Diş eti estetiği, bu sorunu şiddetine bağlı olarak cerrahi veya cerrahi olmayan yöntemlerle tedavi eder.


2- Diş Eti Büyümesi

Diş eti büyümesi, diş eti dokusunun büyümesiyle sonuçlanan durumu ifade eder. Aşırı büyüme dişlerin olduğundan çok daha küçük ve orantısız görünmesine neden olur.

Kılınç Dental Klinik olarak, diş eti büyümelerini lazerden cerrahiye kadar çeşitli tedavilerle tedavi ediyoruz.


3- Diş Eti Pigmentasyonu

Diş eti pigmentasyonu, diş eti çevresinde kalıcı ve inatçı renk değişikliği durumudur. Bu durum, dişlerinizin inci parlaklığını koyulaştırarak veya gölgede bırakarak gülümsemenizi etkiler.

Kılınç Dental Klinik 'de diş etlerinin etrafında ve üzerinde pigmentasyona neden olan melanini “buharlaştırarak” tedavi etmek için lazer tedavisi kullanıyoruz.


4- Diş Eti Gülümsemesi ( Gummy Smile)

Gummy smile ya da diş eti gülümsemesi, gülümserken diş etinizin normalden fazla görünmesidir. Birçok kişi için ciddi bir özgüvensizlik kaynağıdır, ancak tedavisi imkansız değildir.

Kılınç Dental Klinik 'de diş eti gülümsemesini tedavi etmek için sunduğumuz çeşitli tedaviler vardır. Bunlar arasında ortodonti, kaplamalar, lazerle diş eti şekillendirme ve cerrahi tedaviler yer almaktadır.


Bir Gülüşü Mükemmel Kılan Nedir?

Mükemmel bir gülümsemenin yaratılmasında diş eti estetiğinin rolü oldukça önemlidir. Diş etlerinizin %50’sinin göründüğü bir gülüşe sahip olmak diş eti estetiğinde kritik bir faktördür. Aynı şekilde, mükemmel bir gülümseme için dişlerinizin diş eti boyunca düz ve orantılı bir çizgi oluşturması gerekir.

Çekilmemiş veya büyümemiş normal diş etlerine sahip olmaktan söz etmiyoruz. Pigmentasyon, diş etlerinde veya dişlerde olsun, istenmeyen bir durumdur.

WhatsApp Support
WhatsApp Destek
Bize Mesaj Gönderin