ÖZEL KILINÇ AĞIZ & DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ ERZURUM Doç. Dr. Adnan KILINÇ & Dr. Dt. Zekiye KILINÇ

+90 542 502 40 25

7/24 Acil Hattı

Merkez Ofis

Muratpaşa Mah. İsmetpaşa Cad. Celal Emeç Apt. No.21.Kat.2 Erzurum

Diş beyazlatma | ÖZEL KILINÇ AĞIZ & DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ ERZURUM Doç. Dr. Adnan KILINÇ & Dr. Dt. Zekiye KILINÇ
Diş beyazlatma

Diş beyazlatma

Diş estetiği, tamamen gülüşün güzellik yönüne odaklanan bir diş hekimliği alanıdır. Oranları sabitlemek ve gülüşünüzün doğal güzelliğinizi tamamlamasını sağlamakla ilgilidir. Güzel bir gülümsemeye sahip olmak siz ve hayatınız için hem duygusal hem de fiziksel olarak harikalar yaratabilir.


Bu diş hekimliği alanı, bazıları pigmentasyonu hedef alan ve gülümsemeyi aydınlatan, bazıları da gülümsemedeki kusurları düzeltmeye yönelik çeşitli tedaviler sunar. Gerekirse birden fazla işlemi tercih edebilirsiniz, çünkü mükemmel gülümsemeyi elde etmek için birçok işlem yapılması gerekebilir.


Diş Estetiği Neden Önemlidir?

Gülüşünüz önemli olduğu için diş estetiği de önemlidir. İlk görüşmelerde insanların dikkat ettiği ilk şey gülümsemedir ve bu nedenle sosyal hayatınızı etkileyebilir.


İnsanlar parlak ve güzel bir gülümsemeyi başarı ile ilişkilendirir. Ve tüm başarılı insanların gülümsemelerine dikkat etmesi tesadüf değildir. İyi bir sosyal hayata sahip olmalarına ve profesyonel bağlantılar kurmalarına yardımcı olur.


İster mülakat ister randevu için gidiyor olun, gülümsemeniz görüşmenin iyi geçmesini sağlayabilir ya da bozabilir. Özgüveni yükselten büyüleyici bir gülümseme, kalpleri fethedebilir. Sizinle etkileşime giren insanlarda güzel şeyler uyandırır. Etkileri çok ince olduğu için ne olup bittiği fark edilmez. Yani, başka bir deyişle, güzel bir gülümseme samimi ve sıcak bir ortam oluşturur, ancak ince ve dolaylı olarak.


Estetik Diş Hekimliğinde Neler Oluyor ?

Kılınç Dental Klinik 'de hekimlerimiz binlerce farklı gülümseme üzerinde çalışmışlardır ve tam olarak ne yapacaklarını bilirler. Doğru gülüşe gelince, standart olmadığının kesinlikle farkındayız. Her şey oranlar ve sizin özellikleriniz ile ilgilidir.


Estetik diş hekimliğinde, diş etlerinin görünümü ile ilgilenen bir estetiğine sahip olursunuz. Diş etlerinizin göründüğü bir gülümsemeye sahip olmak, güzel bir gülüşün çekiciliğinden uzaklaşabilir. Gülümsemenizde diş etlerinin çok fazla açığa çıkmadığından emin olmalısınız.


Ayrıca orantılı diş boyutlarına da sahip olursunuz. Önde bulunan iki diş, setteki en büyük dişler olmalıdır. Yanlarında bulunan dişler, ön dişlerin boyutlarının % 66’sı civarında olmalıdır. Mükemmel bir gülüşe sahip olmak için birçok hesap yapılması gerekir.


Dudaklar ve hizalanma da estetik diş hekimliğinin kapsamındadır.


Diş Estetiği Tedavileri

Diş Beyazlatma

Dişeti Estetiği

Hollywood Gülümsemesi

Dijital Gülüş Tasarımı

Diş köprüleri

Diş kuronlarıDiş beyazlatma, minenin altındaki inatçı pigmentasyonu ortadan kaldıran bir teknolojidir. Lekeleri parçalamak için diş minesine kolayca nüfuz edebilen bir ağartma maddesi kullanır.


Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş hekiminiz hidrojen peroksit içeren beyazlatma jelini dişlerinize uygular. Süreci katalize etmek için güvenli UV ışınları uyguladıktan sonra jel parçacıkları daha hızlı hareket etmeye başlar. Ağartma jeli, gözeneklerinden diş minesine nüfuz ettiğinde, lekeleri kimyasal olarak parçalamaya başlar.


Diş Beyazlatma Ne Kadar Sürer?

Diş beyazlatma, yaklaşık 1 ila 2 saat süren bir işlemdir. Ancak sonuçlar çok uzun ömürlüdür.


Diş Beyazlatma Sonrası Bakım

Diş beyazlatma sonrası bakım gerektirmez. Fırça, diş ipi ve düzenli olarak gargara kullanılmalı ve sonuçları uzun süre korumak için; boyayıcı madde içeren ürünlerden ve yiyeceklerden uzak durulmalı.


Diş Beyazlatma ve Hollywood Gülümsemesine Ne Zaman Düşünülmeli?

Hollywood Smile, daha şiddetli pigmentasyon vakaları içindir. Genellikle genetik pigmentasyon durumlarında.


Ancak küçük pigmentasyon için diş beyazlatmayı düşünebilirsiniz. Çünkü diş beyazlatma sadece bir sorunu düzeltirken, Hollywood Smile diğer çeşitli estetik sorunları düzeltir.


Evde Diş Beyazlatma Güvenli mi?

Kesinlikle hayır. Evde diş beyazlatma kitleri ile, bazıları için çok büyük, bazıları için çok küçük olabilen tek boyutlu diş tablaları kullanılır. Bu, ağartma jelinin ağızda olmaması gereken bölgelere temas etmesine neden olur. Diş hekimi değilseniz, diş beyazlatma kitlerini kullanmaya yetkili değilsinizdir. Kullanmanız gereken belirli miktarda jel ve belirli bir süre UV maruziyeti vardır. Çoğu durumda, diş beyazlatma kitleri geri dönüşü olmayan diş hasarına neden olur.

WhatsApp Support
WhatsApp Destek
Bize Mesaj Gönderin