ÖZEL KILINÇ AĞIZ & DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ ERZURUM Doç. Dr. Adnan KILINÇ & Dr. Dt. Zekiye KILINÇ

+90 542 502 40 25

7/24 Acil Hattı

Merkez Ofis

Muratpaşa Mah. İsmetpaşa Cad. Celal Emeç Apt. No.21.Kat.2 Erzurum

Ortognatik Cerrahi (Çene Ameliyatları) | ÖZEL KILINÇ AĞIZ & DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ ERZURUM Doç. Dr. Adnan KILINÇ & Dr. Dt. Zekiye KILINÇ
Ortognatik Cerrahi (Çene Ameliyatları)

Ortognatik Cerrahi (Çene Ameliyatları)

Kısaca ortognatik cerrahi yüzde daha estetik görüntü oluşturmak adına yapılan ameliyattır.


Ortodontik tedaviler ile dişlerin düzgün sıralanması mümkündür. Ancak çenelerde mevcut olan anormal durumlar erişkin hastalarda düzeltilemez ve ortodontik tedavi yetersiz kalır. Böyle durumlarda bir çene-yüz cerrahı ya da bir plastik cerrah ve ortodontistiniz birlikte çalışarak bu ağır anomaliyi düzeltebilir.


Cerrahi müdahale öncesi braket takarak önce bir ortodontik tedavi göreceksiniz. Bu tedavinin süresi anomalinize göre 6-12 arasında olur. İstenilen diş ilişkisi sağlanıldığı anda ortodontistiniz sizi bir çene yüz cerrahı veya plastik cerrahına yönlendirecektir. Ameliyatınız genel anestezi altında ve tam teşekküllü bir tıp hastanesinde gerçekleşir. Ameliyat anında braketleriniz çıkartılmaz ve iyileşme periyodunda braketlerinize takılan elastikler ile çeneler sabitlenir. İyileşme periyodundan sonra ortodontik tedaviniz yaklaşık 6 ay daha devam edecektir.


Çok kısa sürede elde edilen estetik sonuç başarılı olmakta ve günümüzde ortognatik cerrahi gittikçe yaygınlaşmaktadır.

WhatsApp Support
WhatsApp Destek
Bize Mesaj Gönderin